Tarasy Elewacje Zabawki Budowanie z drewna
 
 

darmowa wycena tarasów

 
  Wrocław     Poznań     Warszawa     Katowice     Kraków  

Jak olejować drewno

olejowanie drewnaDrewno powinno się olejować aby zabezpieczyć je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci i wody opadowej.
Olejowanie drewna
powoduje również iż zwiększa się jego estetyczny wygląd, dzięki czemu drewno staje się materiałem bardziej szlachetnym i ozdobnym. Ponadto olej do drewna tarasowego chroni deski tarasowe przed niekorzystnym oddziaływaniem promieniowania UV
Olej do drewna
nakładamy na suche, oczyszczone drewno

dwukrotnie miękkim pędzlem wzdłuż słojów, nadmiar oleju pozostały w zagłębieniach rozetrzeć po jednej godzinie. Odstępy pomiędzy warstwami powinny wynosić ok. jednej doby.
W takiej formie poleca się zabezpieczać deski tarasowe jak i meble ogrodowe z gatunków drewna egzotycznego: bangkirai, teak, cumaru..., itp.

Świerk polski
, sosna karelska są podatne na ataki grzybów, szkodników, sinizny. Do tych gatunków drewna proponujemy zastosowanie impregnatu AidolGrund/Blauesperre (tylko bezbarwny) lub Aidol HK-Lasur (szeroka paleta barw). Zaleca się minimum dwukrotne nałożenie pędzlem, a dopiero po tych czynnościach nakładamy Olej do drewna w dowolnym wybarwieniu postępując jak w przypadku gatunków egzotycznych.

W analogiczny sposób postępujemy w przypadku drewna dębowego podatnego na powstawanie reakcji barwnych oleju z wymywanymi garbnikami zawartymi w drewnie.

Olejować można również inne gatunki drewna takie jak np. jesion, thermodrewno, czy też modrzew syberyjski.

Share

Autor: Krzysztof JodłowskiKontakt do firmy Dombal Jeśli nasza oferta Cię zainteresowała? Chcesz zapytać o szczegóły produktu lub wycenę zamówienia? Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami DOMBAL.
Zapytaj koniecznie o aktualne promocje!