BUDUJEMY TARASY NA GRUNCIE

2016-02-26

Drewno nie może mieć bezpośredniej styczności z gruntem. Nawet drewno egzotyczne, chociaż nam nie zbutwieje, to w wyniku dużego zawilgocenia gruntu może bardzo silnie zapracować, wypaczyć się. Dlatego konstrukcję drewnianą należy podwiesić. Wybieramy sposób posadowienia tarasu i w zależności od wysokości tarasu jaką chcemy mieć wynikową używamy odpowiedniego mocowania.

Wybieramy sposób posadowienia tarasu. Zależnie od wysokości tarasu jaką chcemy mieć wynikową w tym celu możemy użyć:

Wysokie tarasy – kotwy wbijane w ziemię. Kotwy są skonstruowane tak, że można do nich zamocować dowolnej długości kantówki, które dadzą nam pożądaną wysokość tarasu. Następnie do boku kantówek mocujemy legary, jest to rozwiązanie prostsze gdyż daje nam to łatwość wypoziomowania tarasu. Jeżeli byśmy chcieli montować legary do kantówek od góry, kantówki już wcześniej musiałyby być odpowiednio przycięte i wypoziomowane.

Niski taras – kotwy wbijane w ziemię z regulacją. Legary mocujemy bezpośrednio do kotew. Kotwy posiadają regulację wysokości.

Możemy też na gruncie położyć bloczki betonowe, do nich przymocować kątowniki, na których następnie wypoziomujemy legary. Jest to dobre rozwiązanie gdy grunt jest stabilny i nie będzie się zapadał. W nowych budynkach, przy okresach roztopów grunt ma czasem tendencję do opuszczania się. W takiej sytuacji należy zastosować kotwy wbijane w ziemię i je dodatkowo zabetonować.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tarasów drewnianych.

Strona chroniona reCAPTCHA. Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

© 2024 Dombal – Wszelkie prawa zastrzeżone.