Tarasy Elewacje Zabawki Budowanie z drewna
 
 
  Wrocław     Poznań     Warszawa     Katowice     Kraków  

Galeria Tarasów

Odwiedź galerię foto

Oleje do tarasów OSMO

Olej do tarasów OSMO

Osmo oleje do tarasów chronią, konserwują i upiekszają drewno tarasowe oraz meble ogrodowe wykonane z drewna egzotycznego takiego jak teak, bangkirai, cumaru czy modrzew syberyjski. Specjale oleje do tarasów Osmo nadają jedwabiście matową powłokę o naturalnym odcieniu. Wszystkie oleje są tarnsparentne, przezroczyste, uwydatniajace naturalną strukturę, rysunek drewna.

 

Specjalne oleje do drewna wystepują w 7 odcieniach oraz w jako olej bezbarwny. Powłoki bezbarwne nie zapewniają
ochrony przed działaniem promieni UV.

Poniżej kolory olejów OSMO

Numer koloru Zdjęcia
Olej daglezja 004 naturalnie stonowany Olej daglezja 004 naturalnie stonowany
Olej bangkirai 006 naturalnie stonowany Olej bangkirai 006 naturalnie stonowany
Olej bangkirai 007 bezbarwny Olej bangkirai 007
Olej modrzew 009 naturalnie stonowany Olej modrzew 009 naturalnie stonowany
Olej termodrewno 010 Olej termodrewno 010
Olej 013 garapa nat. stonowany Olej 013
Olej 014 massaranduba nat. Stonowany Olej 014
Olej bangkirai 016 ciemny Olej bangkirai 016 ciemny

Po nałożeniu oleju powierzchnia drewna staje sie gładka, łatwa w pielęgnacji, odporna na wode i brud. Zabzpiecznie drewna olejem sprawia, że drewno mniej pęka, mniej się kurczy i pęcznieje oraz nie łuszczy się pod wpływem słońca.

Należy nakladać dwie warstwy, dbając aby drewno zabezpieczone było ze wszystkich stron, bardzo dużą wage przywiązując do zabezpieczania desek od strony czoła. Olejowanie drewna należy powtarzać jeden lub dwa razy w roku, czasem częściejw zależności od stopnia użytkowania tarasu i ścierania się powierzchni oleju.

Osmo specjalne oleje do drewna nanosi się nadzwyczaj łatwo za pomoca pędzla, szczotki lub wałka. Dalsza konserwacja polega na polożeniu kolejnej warstwy oleju bez koniczności usuwania poprzednich warstw. Oleje Osmo produkowane są wyłącznie z naturalnych skladnikow, dlatego są nietoksyczne, a przez to bezpieczne dla dzieci i zwierząt.

Share

Autor: Grzegorz KowalczykKontakt do firmy Dombal Jeśli nasza oferta Cię zainteresowała? Chcesz zapytać o szczegóły produktu lub wycenę zamówienia? Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami DOMBAL.
Zapytaj koniecznie o aktualne promocje!