Tarasy Elewacje Zabawki Budowanie z drewna
Strona główna Oferta Materiały montażowe
 
 
  Wrocław     Poznań     Warszawa     Katowice     Kraków  

Odwiedź galerię foto

Materiały montażowe

akcesoria_montazowe_1Drewno ogrodowe, bez względu na to czy stanowi element ozdobny czy też jest to drewno konstrukcyjne, należy odpowiednio zamocować, przykręcić lub też zakotwić. Właśnie z tą myślą stworzyliśmy dział, w którym prezentować będziemy materiały montażowe do drewna, używane zarówno przez naszą ekipę montażową, jak również do realizowania montaży przez Państwa we własnym zakresie.
Na szczególną uwagę zasługują profesjonalne wkręty do drewna, które już dawno wyparły mało skuteczne, kłopotliwe gwoździe.

Klip elewacyjny xFix TIG


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Klipy do mocowania desek elewacyjnych xFix TIGSystem łączenia fasady xFix TIGA to prosta, szybka i bezpieczna instalacja. Szczególną uwagę warto zwrócić uwagę na funkcjonalność i design. Ze względu na wyjątkowy efekt niewidocznego mocowania powierzchnia desek pozostaje niezakłócona oraz chroni klipy przed wszystkimi czynnikami pogodowymi.

Więcej: Klip elewacyjny xFix TIG

   

Ozdobne łączniki do drewna DMX SD


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Ozdobne łączniki do drewna DMX SDOzdobne złącza SD do drewna są ciekawym zestawieniem złączy konstrukcyjnych z designem. Dzięki szerokiej gamie kształtów oraz dodatków pozwalają na ekspresję i swobodę w projekcie. Z powodzeniem można stosować je wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz do różnych gatunków i kolorów drewna.

Więcej: Ozdobne łączniki do drewna DMX SD

   

Klipy do mocowania desek tarasowych DielenFix - SIHGA


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Klipy do mocowania desek tarasowych DielenFix - SIHGANajlepszy optycznie sposób mocowania desek tarasowych! DielenFix® jest umieszczany ogranicznikiem na spodzie deski i następnie przykręcany znajdującymi się w dostawie śrubami GoFix®. Rozwiązane nie uszkadza górnej i bocznej powierzchni deski tarasowej!

Więcej: Klipy do mocowania desek tarasowych DielenFix - SIHGA

   

Klip do niewidocznego mocowania desek tarasowych xFix DIL


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Klipy do mocowania desek tarasowych xFix DILNiezależnie od podłoża dzięki klipom do mocowania desek tarasowych xFix DIL uzyskasz piękny taras bez widocznego ich mocowania. Całkowita wysokość łącznika tworzy optymalną odległość między powierzchnią tarasu, a legarem, aby zapobiec niekorzystnemu odziaływaniu wilgoci na drewno.

Więcej: Klip do niewidocznego mocowania desek tarasowych xFix DIL

   

Stopka montażowa JustiFix JM - SIHGA


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Stopka montażowa do tarasu JustiFix JMJustiFix JM zapobiega bezpośredniemu kontaktowi pomiędzy legarem i podstawą fundamentową.
Stopka JustiFix ® JM skutecznie zapobiega przed wilgocią oraz umożliwia regulację wysokość nie tylko z dołu, ale również od góry!

Więcej: Stopka montażowa JustiFix JM - SIHGA

   

Frez do desek tarasowych TerrassenFix Bohrsenker - SIHGA


Autor: Grzegorz Kowalczyk

TerrassenFix-BohrsenkerFrez TerrassenFix może być stosowany do wszystkich rodzajów drewna tarasowego. Przy zastosowaniu tego frezu w połączeniu z szablonem TerrassenFix otwory i zagłębienie na wkręt są dokładnie dopasowane do siebie.

Więcej: Frez do desek tarasowych TerrassenFix Bohrsenker - SIHGA

   

Szablon do frezów tarasowych TerrassenFix - SIHGA


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Szablon do wkrętów tarasowych TerrassenFixSzablon do wkrętów tarasowych TerrassenFix SIHGA umożliwi Ci bardzo szybkie i łatwe wiercenie otworów na wkręty tarasowe. Bez skomplikowanych pomiarów i znakowań przykręcisz deski tarasowe zawsze w jednorodnej odległości na wszystkich deskach.

Więcej: Szablon do frezów tarasowych TerrassenFix - SIHGA

   

Dystams do tarasów i elewacji FugiFix - SIHGA


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Dystans do tarasu FugiFix-FFDystans SIHGA FugiFix FF umożliwia szybką regulację szczelin pomiędzy deskami tarasowymi oraz elewacyjnymi.

Ze względu na łatwą obsługę, uzyskanie jednorodnych szczeliny między deskami o szerokości 5, 6, 7 i 8 mm nie sprawia żadnej trudności nawet w konstrukcjach elewacyjnych.

Więcej: Dystams do tarasów i elewacji FugiFix - SIHGA

   

Fundament śrubowy wkręcany w ziemię HAPPAX ROCK


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Fundament śrubowy wkręcany w ziemię HAPPAX ROCKDzięki ekologicznemu fundamentowi śrubowemu Happax Rock, nie potrzeba już usuwać ziemi, odlewać płyt lub stóp betonowych przy budowie obiektu typu lekkiego na sypkiej ziemi, trawniku, pochylonym terenie, itp. lub gdy dostęp na miejsce budowy jest ograniczony. Fundament śrubowy Happax Rock zastępuje fundamenty betonowe przy wykonywaniu tarasu drewnianego, pomieszczenia gospodarczego, domku letniskowego, jaccuzi, poolhouse'u, itp.

Więcej: Fundament śrubowy wkręcany w ziemię HAPPAX ROCK

   

Profesjonalne łączniki do konstrukcji drewnianych SHERPA Connectors


Autor: Grzegorz Kowalczyk

łaczniki do drewna SHERPAŁączniki do drewna SHERPA składają się z dwóch płyt aluminiowych, które wykorzystują technikę łączenia Doventail (na jaskółczy ogon), polegająca na użyciu elementu o przekroju trapezu równoramiennego oraz stosownie wyprofilowanego uchwytu. To genialnie-proste rozwiązanie umożliwia bezpiecznie niwelować ciężar wzdłuż i w poprzek linii wsuwania. Także siły rozciągające i ściskające są bez problemu przejmowane, moment siły został także uwzględniony.

Więcej: Profesjonalne łączniki do konstrukcji drewnianych SHERPA Connectors

   

Zaawansowane łączniki do drewna SIHGA HobaFix


Autor: Grzegorz Kowalczyk

zaawansowane łączniki do drewna hobafix sihgaOdkryj nowe możliwości budowania konstrukcji drewnianych. HobaFix ® HF firmy SIHGA jest przedstawicielem nowej koncepcji łączników do drewna. Całkowicie niewidoczne lub częściowo widoczne łączniki serii Hobafix ® HF umożliwiają bezpieczne i estetyczne budowanie w zasadzie dowolnych konstrukcji drewnianych. Jeśli zastosujesz drewno klejone będziesz mógł budować konstrukcje stabilne, stosunkowo duże i co najważniejsze znacznie zwiększysz szybkość pracy.

Więcej: Zaawansowane łączniki do drewna SIHGA HobaFix

   

Wsporniki tarasowe - SIHGA


Autor: Grzegorz Kowalczyk

wspornik tarasowyOdpowiednio dobrana pod konstrukcja tarasu drewnianego decyduje o jego trwałości, wytrzymałości, wyglądzie, a przede wszystkim jego stabilności. Istnieje wiele sposobów na wykonanie takiej konstrukcji, jednak najbardziej profesjonalnym jest zastosowanie specjalnych wsporników regulowanych. Wsporniki regulowane SIHGA umożliwiają płynna regulację wysokości w zakresie od 30 do 190 mm. Wsporniki systemowe są lekkie, trwałe, oraz niezwykle proste i szybkie w montażu.

Więcej: Wsporniki tarasowe - SIHGA

   

Klasyczne kątowniki i łączniki do drewna


Autor: Krzysztof Jodłowski

kątowniki i łaczniki do drewnaNasza firma specjalizuje się w sprzedaży drewna i montażu konstrukcji drewnianych. Nie ma jednak możliwości zbudowania konstrukcji drewnianej bez użycia specjalnych łączników oraz elementów montażowych. Kątowniki montażowe, łączniki do drewna oraz płytki perforowane są to elementy służące łączeniu i skręcaniu konstrukcji drewnianych od tych najprostszych aż po zaawansowane zadaszenia i wiaty drewniane.

Więcej: Klasyczne kątowniki i łączniki do drewna

   

Kotwy i podstawy


Autor: Krzysztof Jodłowski

kotwa ze stali nierdzewnejZastosowanie kotew do utwierdzenia kantówki w gruncie lub na betonie to najpopularniejszy i sprawdzony sposób montażu słupów nośnych z drewna. Kotwy wykonane ze stali są dodatkowo ocynkowane co spowalnia proces rdzewienia dzięki czemu kotwa do drewna może służyć jako podpora drewnianego słupa przez długie lata.

Więcej: Kotwy i podstawy

   

Spax D - drewnowkręty do tarasów - CZYSZCZENIE MAGAZYNÓW


Autor: Grzegorz Kowalczyk

spax d wkręty tarasoweSpax D to specjalny typ drewnowkrętów do tarasów. Stal nierdzewna. Końcówka typu "Torx". Drewnowkręty ze stali nierdzewnej zalecane są szczególnie do desek tarasowych z gatunków egzotycznych. Ze względu na zawartość krzemu w drewnie egzotycznym drewnowkręty inne niż ze stali nierdzewnej mogą powodować reakcje i nieestetyczne zmiany w drewnie. Ponadto spaxy D stanowią gwarancję trwałości i solidnego wykonania tarasu. Spaxy posiadają aprobatę techniczną wydawaną przez ITB.

Więcej: Spax D - drewnowkręty do tarasów - CZYSZCZENIE MAGAZYNÓW

   

Drewnowkręty stalowe


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Drewnowkręty stalowe do drewnaW ofercie Dombal znajdziecie wkręty w przeróżnych długościach i przekrojach dzięki którym można połączyć i skręcić dowolną konstrukcję ogrodową. Od najmniejszych wkrętów 3x16mm do przykręcania drobnych listewek ozdobnych po podężne i solidne wkręyy 6x160mm do skręcania dużych, zaawansowanych konstrokcji drewnianych.

   
Strona główna Oferta Materiały montażowe