Tarasy Elewacje Zabawki Budowanie z drewna
Strona główna Oferta Materiały montażowe
 
  Wrocław     Poznań     Warszawa     Katowice     Kraków  

Odwiedź galerię foto

Materiały montażowe

akcesoria_montazowe_1Drewno ogrodowe, bez względu na to czy stanowi element ozdobny czy też jest to drewno konstrukcyjne, należy odpowiednio zamocować, przykręcić lub też zakotwić. Właśnie z tą myślą stworzyliśmy dział, w którym prezentować będziemy materiały montażowe do drewna, używane zarówno przez naszą ekipę montażową, jak również do realizowania montaży przez Państwa we własnym zakresie.
Na szczególną uwagę zasługują profesjonalne wkręty do drewna, które już dawno wyparły mało skuteczne, kłopotliwe gwoździe.

Wsporniki tarasowe


Autor: Grzegorz Kowalczyk

wspornik tarasowyOdpowiednio dobrana pod konstrukcja tarasu drewnianego decyduje o jego trwałości, wytrzymałości, wyglądzie, a przede wszystkim jego stabilności. Istnieje wiele sposobów na wykonanie takiej konstrukcji, jednak najbardziej profesjonalnym jest zastosowanie specjalnych wsporników regulowanych. Wsporniki regulowane SIHGA umożliwiają płynna regulację wysokości w zakresie od 30 do 190 mm. Wsporniki systemowe są lekkie, trwałe, oraz niezwykle proste i szybkie w montażu.

Więcej: Wsporniki tarasowe

   

Klasyczne kątowniki i łączniki do drewna


Autor: Krzysztof Jodłowski

kątowniki i łaczniki do drewnaNasza firma specjalizuje się w sprzedaży drewna i montażu konstrukcji drewnianych. Nie ma jednak możliwości zbudowania konstrukcji drewnianej bez użycia specjalnych łączników oraz elementów montażowych. Kątowniki montażowe, łączniki do drewna oraz płytki perforowane są to elementy służące łączeniu i skręcaniu konstrukcji drewnianych od tych najprostszych aż po zaawansowane zadaszenia i wiaty drewniane.

Więcej: Klasyczne kątowniki i łączniki do drewna

   

Kotwy i podstawy


Autor: Krzysztof Jodłowski

kotwa ze stali nierdzewnejZastosowanie kotew do utwierdzenia kantówki w gruncie lub na betonie to najpopularniejszy i sprawdzony sposób montażu słupów nośnych z drewna. Kotwy wykonane ze stali są dodatkowo ocynkowane co spowalnia proces rdzewienia dzięki czemu kotwa do drewna może służyć jako podpora drewnianego słupa przez długie lata.

Więcej: Kotwy i podstawy

   

Hard wood clip


Autor: Grzegorz Kowalczyk

system tarasowy hardood clipSystem montażowy Hardwood Clip do budowy tarasów drewnianych. Dzięki klipom Hardwood Clip zbudujesz taras bez widocznych śrub montażowych. System został sprawdzony przez ekipy montażowe Dombal podczas wielu realizacji. Jeśli Państwa oczekiwania dotyczące wyglądu tarasu drewnianego dyskwalifikują zastosowanie standardowo widocznych od góry elementów mocujących deski tarasowe, to warto rozważyć zastosowanie Hardwood Clip.

 

Więcej: Hard wood clip

   

Spax wkręty konstrukcyjne


Autor: Grzegorz Kowalczyk

wkręty konstrukcyjne SpaxSpax wkręty konstrukcyjne. Te długie wkręty znajdujęą zastosowanie przy wszystkich pracach związanych z konstrukcjami drewnianymi. Długość do 400mm daje praktycznie nieograniczone mozżiwości podczas montażu. Niezależnie czy jest to pergola czy zadaszenie, czy skręcamy drewno klejone czy lite.

Więcej: Spax wkręty konstrukcyjne

   

Spax RA


Autor: Grzegorz Kowalczyk

spax raSpax RA daje możliwość bezpośredniego mocowania elementów drewnianych do murów czy ścian wykonanych z cegieł, bloczków czy pustaków. Końcówka typu "Torx". Nasze doświadczenia wskazują na znaczne utrudnienia w montażu do litego betonu lub innych równie twardych struktur.Spaxy RA są to profesjonalne spaxy do montażu w betonie.

Pobierz Broszury informacyjne dotyczące profesjonalnych wkrętów SPAX

   

Spax - uniwersalny wkręt


Autor: Grzegorz Kowalczyk

spax drewnowkręt klasycznySpax - uniwersalny wkręt do drewna i innych materiałów. Spaxy posiadają aprobatę techniczną wydawaną przez ITB.

Pobierz Broszury informacyjne dotyczące profesjonalnych wkrętów SPAX

   

Spax D - drewnowkręty do tarasów


Autor: Grzegorz Kowalczyk

spax d wkręty tarasoweSpax D to specjalny typ drewnowkrętów do tarasów. Stal nierdzewna. Końcówka typu "Torx". Drewnowkręty ze stali nierdzewnej zalecane są szczególnie do desek tarasowych z gatunków egzotycznych. Ze względu na zawartość krzemu w drewnie egzotycznym drewnowkręty inne niż ze stali nierdzewnej mogą powodować reakcje i nieestetyczne zmiany w drewnie. Ponadto spaxy D stanowią gwarancję trwałości i solidnego wykonania tarasu. Spaxy posiadają aprobatę techniczną wydawaną przez ITB.

Pobierz Broszury informacyjne dotyczące profesjonalnych wkrętów SPAX

   

Drewnowkręty stalowe


Autor: Grzegorz Kowalczyk

Drewnowkręty stalowe do drewnaW ofercie Dombal znajdziecie wkręty w przeróżnych długościach i przekrojach dzięki którym można połączyć i skręcić dowolną konstrukcję ogrodową. Od najmniejszych wkrętów 3x16mm do przykręcania drobnych listewek ozdobnych po podężne i solidne wkręyy 6x160mm do skręcania dużych, zaawansowanych konstrokcji drewnianych.

   
Strona główna Oferta Materiały montażowe